November 2010

Oblečení

23. november 2010 at 18:13 | Jennifer FreeToLove |  About scene...
Boty:
Snad nejoblíběnějšími botkami všech scene kids jsou kotníkové conversky (ale i normální), dále pak nazouvací slip-ony a nebo baleríny. Nejlepší jsou co nejšílenější kombinace, třeba růžové podrážky, modré boty a žluté tkaničky. Dokonce jsem viděla nejen každou tkaničku jiné barvy, ale také obě boty jiné. To pak máte na nohou čtyři ruzné kombinace a ostatní se nestačí divit :) Ale kupovat si dvoje páry converse, to je záležitost pro lehce movitější z vás :)).
Scene boty 01
Scene boty 02


Nohy:
Rozdělím to na dvě části - scene girls a scene boys.
Scene queens nejčastěji nosí krátké sukně (látkové, jeans, je to jedno) a k nim legíny nebo barevné podkolenky. K tomu si vezmou nějaký barevný pásek s výraznou přeskou a je to. Vyjímkou nejsou ani punk pyramidové pásky a skate tříčtvrťáky, je to prostě o vkusu.
Scene boys těsné kalhoty, můžou být i holčičí, a nejen černou barvu :) Plus nezapomeňte na doplňky, třeba placky oblíbených kapel.
Scene sukně
Scene pásek


Od pasu nahoru:
Scene poznáš podle barevného trika s ulítlým potiskem - nejlepší jsou jména a loga kapel, anime postavičky (postavičky z japonských kreslených seriálů), dinosauři, roboti, různá komiksově laděná zvířátka atd. Trika můžou být ale klidně pruhovaná nebo puntíkovaná, opět záleží jen na tobě. A co na krk? Třeba obrovské korále nebo nějaký výrazný přívěsek - letí motýli :)
Scene tričko 01
Scene tričko 03

Scene styl

23. november 2010 at 18:11 | Jennifer FreeToLove |  About scene...

SCENE

Co je SCENE?

SCENE KIDS
Scene kids jsou opravdu úžasní a obvykle extrémně krásní.
Scene kids milují zábavu kolem sebe. Spousta lidí si mylně plete scene kids s emo. Je to ale hodně podobné. Rozdíl je v tom že scene kids nedbají tolik na jedíném stylu hudby a někteří z nich poslouchají třeba i rap z čímž se u Emařů moc často nesetkáváme.

NÁZORY SCENE KIDS
Scene kids jsou velmi veselí a pořád se smějou. Nemají rádi smutné lidi kteří berou vše příliš vážně. Velmi populární je být sXe což znamená nekouřit, nepít alkohol, nebrat drogy a u některých případů nepoužívat ani kofein. Hodně scene kids jsou vegani, ale ne vždy to dodržují.
81.6% scene kids má Myspace.

MLUVA SCENE KIDS
Velmi často používají slovíčka typu: rawrr","you are the sex," "bang bang bang," "i'm a ganstaa,"
Hodně používají slova typu"rad" a "stellar"
Scene kids mají rádi pokemony, ninja a podobné postavičky.
Scene kids milují focení. Často se fotí se zakrytou pusou nebo očima. Všechny fotky si upravují v photoshopu do té míry že vypadají jako plastoví. Prostě dokonalost. Scene kids mají velmi vysoké sebevědomí a nesnesou na sobě jedinou chybičku. V Americe jsou scene kids ještě více nenávidění než emo. Žádná scene girl o sobě neříká že je scene.


SCENE OBLEČENÍ
Kalhoty = uzké těsně přiléhavé jeansy v různých barvách, nejen v černé. Holky nosí barevné ulítlé sukně a pod ně leginy.
Trička = trička s co nejvíc ulítlým nápisem,
Hello Kitty, mráčky, duha, sluníčka, puntíky, proužky, trička kapel, srdíčka atd.
Šperky = populární jsou barevné korále, čím větší, tím lepší. Na krku pověšené různé přívěsky ve tvaru srdce apod.. Scene kids nosí také pyramidové pásky jako emo. Obří náušnice jsou velmi časté. Do vlasů si dávají veliké mašle nebo nějaké dětské sponky např. sponky s Hello Kitty, korunky apod..
Boty = vansky - kostičkované
Barevné baleríny
Conversky - každá jiná nebo tkaničky na každé botě jiné.
Scene make-up = jak holky tak i kluci sází na velmi výrazné líčení.
Nejzákladnější jsou velmi tmavé linky kolem očí,které mohou být dotáhlé až za hranici obočí.
Scene girls nosí velíké umělé řasy a hodně namalované oční víčka barevnými stíny.Objevují se barvy jako modrá, fialová, žlutá, oranžová a červená.Nezáleží tolik na barvách, ale na originalitě nápadu.
Scene vlasy a účesy = jedna z nejdůležitějších věci jsou u scene kids vlasy.
Jsou buď hodně tmavé nebo naopak velmi světle blond.
Do svého úcesu přidávají hodně barevných pramínků v několika barvách. Zase platí pravidlo, že čím víc crazy, tím líp. Holky mají často prodloužené vlasy. Ofina spadá do očí, ale nikdy není uplně přes oči, protože by nebylo vidět líčení. Vlasy jsou nahoře na hlavě rozcuchané a dole jsou prameny absolutně rovně vyžehlené.

Jak být scene

23. november 2010 at 18:08 | Jennifer FreeToLove |  About scene...

  • oblékej se výstředně - scene nosí barevná trika s vtipným potiskem (třeba Hello Kitty) nebo potiskem oblíbené kapely, krátké sukně, pro kluky těsné kalhoty a uplé triko.
  • scene mají šílený účes, jakékoliv barvy, do vlasů si dej barevné, veselé sponky.
  • nechej si udělat piercing, třeba ve rtu, tunel do ucha, nebo prostě tam, kde se ti to líbí.
  • buď přátelská k lidem, buď středem pozornosti, scene má hodně přátel. Někde jsem četla s každým se objímej, ale to mi přijde jako hloupost a přetvářka.
  • choď na koncerty, poslouchej co chceš - punkrock, indie, rap, metal…
  • udělěj si profily na internetu, třeba na Myspace a nalákej na ně co nejvíce lidí, povídej si s ostatními scene kids, vyměňuj si svoje scene fotky atd. Je toho spousta, mnoho scene girls se stalo na internetu opravdu slavnými.
  • scene netvrdí že jsou scenescene jsou prostě sví
  • buď svá/svůj a bav se - buď scene!

Co je to?

23. november 2010 at 18:06 | Jennifer FreeToLove |  About scene...
Nejprve bych vám chtěla vysvětlit, co to vůbec znamená SceneScene (mnoho lidí to neví, čtěte "sín") se v mnohém podobá emu, ale přesto je dost odlišné. Asi největší rozdíl je v tom, že scene kids jsou narozdíl od emařů veselí a sebevědomí. Neutápí se v depresích, ale milují život, nenosí pouze černobílé kombinace oblečení, ale naopak barevné a výstřední, se šílenými kombinacemi. Jako je emo typické svou černou patkou, scene stoprocentně poznáte podle co nejbarevnějšího a nejneobvyklejšího účesu. Dalším z rozdílů je i hudební vkus. Mnoho ze scene queens a scene kingsposlouchají hardcore nebo punk, vyjímkou ale není ani metal, nebo rap. Prostě naprostá svoboda výběru, poslouchejte si co chcete, buďte sví a hlavně nekopírujte a nepodřizujte se ostatním! Scene také často chodí na nejrůznější koncerty, a to nejen na ty velké, ale hlavně do klubů.

Mezi scene kids, a to je jedna z věcí společná s emem (předně však vycházející z hudební scény), je velmi rozšířené vegetariánství,  také náklonnost k SxE, což ve skratce znamená "nepij, nekuř, nefetuj a neměň pořád partnery".Scene kids můžete mimojiné poznat také podle slovníku, ale k tomuhle já se moc nepřikláním. Všude čtu, jak scene lidi poznáte podle slov "rawrrr" a "bang bang", ale kdyby to všichni hned používali, tak nevím jestli je to moc originální. A o originalitě je scene především, to si radši vymyslete slova vlastní :).